Foto: Susanne Lygdman
Nörgårdsmindes Delight
Stamtavla Skriv ut / Dela
Hingstlinje
Dolomit
Donauwind
Pregel 090019258
Tropenwald 090023041
Termit 090396333
Hyperion 090080726
Dampfross 090062016
Dingo 098079895
Tresor
Jung Solid
Bacchus xx
Sir Pallion xx
Pallion xx
Mündig xx
Catton xx
Golumpus xx
Gohanna xx
Mercury xx
Eclipse xx
Marske xx
Squirt xx
Bartlet's Childers xx
Darley Arabian ox
Stolinje
Bonnie
Blis 7000798
Monika
Valuta
Avkommor (1)
| Namn | Ras | Kön | Född | Far |
|---|---|---|---|---|
| Elight | Svensk Varmblodig Ridhäst | Sto | 2008 | Etrusco 1050 |
Halvsyskon
På fadersidan (11)
| Namn | Ras | Kön | Född | Mor |
|---|---|---|---|---|
| Sabrina FOR 01055 | Danskt Varmblod | Sto | 1997-07-03 | Bambina DLR 306 |
| Dúwill DS 12738 | Danskt Varmblod | Sto | 1995-06-21 | Regie DH 2343 |
| Platon | Danskt Varmblod | Valack | 1995 | Atasja FOR 992 |
| Pasadena DS 12764 | Danskt Varmblod | Sto | 1993-06-13 | Maiko DS 6257 |
| Golden Flower DH 3683 | Danskt Varmblod | Sto | 1991-02-05 | Gabriela Flower DS 6659 |
| Hollywood S Dolly P. | Danskt Varmblod | Sto | 1990-02-27 | My Beauty BRDH 2201 |
| Guinness 888 | Danskt Varmblod | Hingst | 1990 | Rockette DS 3792 |
| Kabbels Dolores DH 3394 | Danskt Varmblod | Sto | 1989-07-15 | Asita DH 1748 |
| Dorienne ERDH 3442 | Danskt Varmblod | Sto | 1989-04-14 | Mikala ERDH 2121 |
| Dolomia Troldhøj | Danskt Varmblod | Sto | 1989-03-26 | Weltbaroness |
| Dola-Bell DS 5200 | Danskt Varmblod | Sto | 1983-02-05 | Beauty-Bell ERDH 1734 |
Matchmaking
Välj en hingst eller valack för att simulera en stamtavla för ett föl med Nörgårdsmindes Delight som mor.